Polski bramkarz Przemysław Tytoń został na rok wypożyczony z Rody Kerkrade do PSV Eindhoven. W umowie zawarta jest opcja pierwokupu przez trzeci zespół poprzedniego sezonu piłkarskiej ekstraklasy Holandii - poinformowała oficjalna strona klubu. "Jestem bardzo dumny i szczęśliwy. Spełniło się moje marzenie. Trafiłem do klubu o wielkich tradycjach i z klasowymi piłkarzami" - powiedział 24-letni bramkarz, cytowany na stronie PSV tuż po podpisaniu umowy na "Philips Stadion".

Reklama

Do Rody Kerkrade Tytoń trafił w maju w 2007 roku z Górnika Łęczna. Trzy lata później zadebiutował w reprezentacji Polski prowadzonej przez Franciszka Smudę. W sumie ma za sobą cztery występy w biało-czerwonych barwach. "Moją ambicją jest grać w podstawowym składzie i w każdym meczu mieć zerowy dorobek po stronie strat. Oczywiście wszystko zależy od trenera. Jestem jednak gotowy na ten krok, ponieważ przez ostatnie cztery lata w Rodzie Kerkrade wiele się nauczyłem" - przyznał Tytoń.

"Wszyscy wiemy, że umowy z Andreasem Isakssonem i Cassio Ramosem wygasają po zakończeniu obecnego sezonu. Tytoń ma potencjał, by być podstawowym bramkarzem. Wraz z Jeroenem Zoetem, który jest wypożyczony do RKC Waalwijk, mają przed sobą szerokie perspektywy" - powiedział dyrektor techniczny holenderskiego klubu Marcel Brands.

Tytoń jest drugim Polakiem w historii, który trafił do PSV Eindhoven. W latach 1997-2000 grał tam Tomasz Iwan. Bluzę bramkarską Tytoniowi wręczył były legendarny piłkarz klubu Willy van der Kuijlen. Po dwóch kolejkach obecnego sezonu Eredivisie, PSV z dwoma zwycięstwami zajmuje drugą pozycję, za prowadzącym Ajaksem Amsterdam.