O kontuzji piłkarza Borussii poinformował w poniedziałkowy wieczór Polski Związek Piłki Nożnej, a potwierdził ją w rozmowie z PAP dyrektor reprezentacji Tomasz Rząsa.

Reklama

"To jest jakiś drobny uraz. Nie znam szczegółów, ale mamy nadzieję, że Łukasz dołączy do nas podczas drugiej części zgrupowania i będzie do dyspozycji selekcjonera na kolejny mecz, 11 października z Białorusią (w niemieckim Wiesbaden - PAP) - powiedział Rząsa.

Kilka godzin wcześniej okazało się, że z powodu urazów udziału w najbliższym zgrupowaniu reprezentacji nie wezmą Wojciech Szczęsny, Ludovic Obraniak i Arkadiusz Głowacki. Zastąpią ich Grzegorz Sandomierski, Janusz Gol i Marcin Komorowski.

Dla Piszczka mecz w Seulu miał być powrotem do reprezentacji po kilkumiesięcznej przerwie. 29 lipca obrońca Borussii Dortmund został zawieszony przez Wydział Dyscypliny PZPN za czyn korupcyjny i dlatego nie mógł wystąpić w trzech ostatnich spotkaniach kadry Franciszka Smudy. 21 września Związkowy Trybunał Piłkarski zmienił jednak orzeczenie i ukarał piłkarza roczną dyskwalifikacją, ale zawieszając ją na trzy lata.