Jeleń w ostatnich latach był podporą zespołu Auxerre, ale w lecie zdecydował się nie przedłużać kontraktu. Z Lille związał się tuż przed zamknięcie okna transferowego i na razie nie wywalczył miejsca w podstawowym składzie.

Reklama

W sobotę również wszedł z ławki rezerwowych. W 53. minucie przy prowadzeniu gospodarzy 1:0 (gol Kenijczyka Dennisa Oliecha) trener gości Rudi Garcia zdecydował się dokonać dwóch zmian. Z boiska zszedł m.in. inny reprezentant Polski Ludovic Obraniak, a jednym z wchodzących był Jeleń.

15 minut później goście wyrównali po strzale Dimitriego Payeta, a w 80. minucie prowadzenie zapewnił im Jeleń. Piłkę po uderzeniu Anglika Joe Cole'a odbił bramkarz Auxerre, ale przy dobitce Polaka był bezradny.

http://www.youtube.com/watch?v=6AumrD30Gtc

W czwartej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry wynik na 3:1 dla OSC Lille ustalił z rzutu karnego Mathieu Debuchy.

W ekipie gospodarzy do 85. minuty grał Dariusz Dudka.

Zespół z Lille awansował na czwarte miejsce w tabeli, punkt za wyprzedzającą go trójką Olympique Lyon, Paris Saint Germain i Montpellier HSC. Dwa pierwsze z tych zespołów rozegrały jednak o jedno spotkanie mniej. Auxerre plasuje się na 12. pozycji.