Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać aż do 69. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się francuski napastnik Yaya Sanogo. Wynik rywalizacji ustalił na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry jego rodak Roy Contout.

To dopiero trzecie w tym sezonie zwycięstwo Auxerre, które zajmuje 12. miejsce w tabeli Ligue 1 z dorobkiem 15 pkt. Do lidera - Paris Saint Germain, który zremisował na wyjeździe z Girondins Bordeaux 1:1, traci 13 pkt.

Jedną lokatę wyżej plasuje się Sochaux, które w 13. kolejce pokonało u siebie Olympique Lyon 2:1. W barwach gospodarzy przez cały mecz przebywał na boisku reprezentant Polski Damien Perquis.

Dzień wcześniej piłkarze mistrza Francji OSC Lille zremisowali przed własną publicznością z Evian Thonon Gaillard 1:1. W zespole gospodarzy od 71. minuty grał Ludovic Obraniak, a napastnik Ireneusz Jeleń oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Piłkarze Lille zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli (24 pkt), za PSG (30 pkt) oraz Montpellier HSC (27 pkt).