Ajaccio to zdecydowany outsider obecnego sezonu Ligue 1, ale piłkarze Lille mieli spore problemy ze zdobyciem trzech punktów. Zwycięstwo zapewnił im dopiero w 80. minucie Belg Eden Hazard, skutecznie egzekwując rzut karny.

>>>Zobacz gole z meczu Ajaccio - Lille

Obraniak, który rozegrał całe spotkanie, trafił do siatki rywali już w 12. minucie (na 1:1). To druga bramka pomocnika reprezentacji Polski w rundzie jesiennej. Poprzednią zdobył 10 września w spotkaniu z Saint Etienne (3:1).

Dzięki sobotniemu zwycięstwu mistrzowie Francji awansowali na drugie miejsce w tabeli, ale dotychczasowy wicelider Paris St Germain swój mecz rozegra w niedzielę. Tego dnia podejmie Auxerre - zespół, w którym występuje Dariusz Dudka.

Wciąż znakomicie spisuje się lider - Montpellier HSC w sobotę rozgromił 4:0 Lorient i w tabeli ma 36 punktów, o pięć więcej niż Lille.