Planowana zmiana lokalizacji meczu wynika z faktu, że PZPN nie doszedł do porozumienia z Narodowym Centrum Sportu, które zarządza główną polską areną tegorocznych mistrzostw Europy.

Reklama

Prezes Grzegorz Lato w środę w rozmowie z PAP przyznał, że piłkarska centrala nie otrzymała odpowiedzi od NCS. W piątek potwierdził to sekretarz generalny PZPN Waldemar Baryło.

Wysłaliśmy dwa pisma do NCS. W dalszym ciągu nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Musielibyśmy mieć przynajmniej wstępną deklarację NCS, że jest gotowy wynająć nam obiekt. Mamy jednak plan B, rozważamy dwa inne miejsce. Ostateczna decyzja zapadnie 29 marca na posiedzeniu zarządu związku - powiedział PAP Baryło.

Czasu zostało niewiele. PZPN musi 30 dni przed meczem wystąpić o zgodę na organizację do władz miasta, w którym miałby odbyć się mecz. W przypadku dwóch "awaryjnych" stadionów takie kroki zostały już poczynione.

Upoważniliśmy podmioty działające w tych miastach w imieniu PZPN, aby złożyć odpowiednie dokumenty - przyznał Baryło.

Po południu PZPN poinformował, że miasta, z którymi prowadzone są negocjacje, to Gdańsk (PGE Arena) i Kielce (Stadion Miejski).

Bardzo chętnie zorganizowalibyśmy to spotkanie na stadionie w Gdańsku. Zresztą w tej kwestii prowadzimy już z PZPN rozmowy. Wiemy, że ten mecz miałby się odbyć w ostatnim tygodniu kwietnia - powiedział PAP prezes Lechia Operator Błażej Jenek.

Sekretarz generalny PZPN zdaje sobie sprawę, że organizacja meczu na Stadionie Narodowym w kwietniu jest już praktycznie wykluczona.

Reklama

Spotkaliśmy się niedawno z przedstawicielami komendy rejonowej, która odpowiada za ten obszar. Policja w dalszym ciągu ma zastrzeżenia do systemu łączności na Stadionie Narodowym (z tego powodu nie odbył się planowany na 11 lutego mecz o Superpuchar Ekstraklasy - PAP) - podkreślił Baryło.

Stadion Narodowy, największa polska arena Euro 2012, został oficjalnie otwarty 29 stycznia, gdy odbył się koncert pod hasłem "Oto jestem". Zastrzeżenia policji wobec łączności na obiekcie (chodziło głównie o zakłócenia w garażach) uniemożliwiły jednak rozegranie planowanego na 11 lutego spotkania o Superpuchar Ekstraklasy.

Piłkarską inauguracją był dopiero towarzyski mecz Polski z Portugalią (0:0), który odbył się 29 lutego. Teraz okazuje się, że może być to jedyny sprawdzian obiektu przed mistrzostwami Europy.

W rozgrywkach Pucharu Polski na razie wyłoniono półfinalistów. Do tej fazy awansowały: Legia Warszawa, Wisła Kraków, Arka Gdynia i Ruch Chorzów.