Kapitan biało-czerwonych zdobył wyrównującą bramkę dla Borussii Dortmund w 40. minucie meczu z FC Nuernberg, zakończonego wynikiem 1:1. "Kuba" dobijał piłkę po strzale Chorwata Ivana Perisica, który z ostrego kąta trafił w poprzeczkę. Później, w 79. minucie, Polaka zastąpił Kevin Grosskreutz, a cały mecz w barwach mistrza Niemiec rozegrał Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek.

Od kilkunastu dni na boisku nie pojawili się z kolei polscy bramkarze Arsenalu Londyn. Wojciech Szczęsny, który zmaga się z urazem żebra, nie mógł zagrać ani przed tygodniem ze Stoke City (0:0), ani w niedzielnym spotkaniu z Liverpoolem (2:0). Jego zmiennik Łukasz Fabiański od początku sezonu narzeka na ból pleców i także nie znalazł się dotychczas w składzie drużyny Arsene'a Wengera. Trzeci bramkarz powołany przez trenera Fornalika Przemysław Tytoń rozegrał cały mecz w barwach PSV Eindhoven przeciwko Groningen (5:1).

W pierwszym spotkaniu eliminacyjnym do mundialu w Brazylii biało-czerwoni zmierzą się z Czarnogórą 7 września, a cztery dni później we Wrocławiu podejmą Mołdawię.

Występy reprezentantów polski, 31 sierpnia - 2 września:

bramkarze: Łukasz Fabiański Arsenal Londyn Nie znalazł się w składzie na mecz z Liverpoolem (2:0) Wojciech Szczęsny Arsenal Londyn Nie znalazł się w składzie na mecz z Liverpoolem (2:0) Przemysław Tytoń PSV Eindhoven Cały mecz z Groningen (5:1)

obrońcy: Marcin Komorowski Terek Grozny Nie znalazł się w składzie na mecz z Rubinem Kazań (2:1) Damien Perquis Betis Sevilla Mecz z Atletico Madryt w poniedziałek o 21.30 Kamil Glik Torino Cały mecz z Pescarą (3:0) Łukasz Piszczek Borussia Dortmund Cały mecz z FC Nuernberg (1:1) Marcin Wasilewski Anderlecht Bruksela Cały mecz z KRC Genk (2:2) Jakub Wawrzyniak Legia Warszawa Mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała w poniedziałek o 18.30 Grzegorz Wojtkowiak TSV 1860 Monachium Cały mecz z MSV Duisburg (3:0)

pomocnicy: Jakub Błaszczykowski Borussia Dortmund 79 minut i bramka w meczu z FC Nuernberg (1:1) Ariel Borysiuk FC Kaiserslautern Cały mecz z Dynamem Dresden (3:1) Kamil Grosicki Sivasspor Wszedł na boisko w 73. minucie meczu z Fenerbahce (0:0) Grzegorz Krychowiak Stade Reims Cały mecz z Tuluzą (1:1) Adrian Mierzejewski Trabzonspor Mecz z Gaziantepsporem o godz. 20.00 Rafał Murawski Lech Poznań Cały mecz z Górnikiem Zabrze (0:0) Ludovic Obraniak Girondins Bordeaux 78 minut z Niceą (1:1) Eugen Polanski FSV Mainz Wszedł na boisko w 80. minucie meczu z Greuther Fuerth (0:1) Maciej Rybus Terek Grozny Nie znalazł się w składzie na mecz z Rubinem Kazań (2:1) Waldemar Sobota Śląsk Wrocław Cały mecz z Ruchem Chorzów (1:0)

napastnicy: Robert Lewandowski Borussia Dortmund Cały mecz z FC Nuernberg (1:1) Arkadiusz Piech Ruch Chorzów Wszedł na boisko w 51. minucie meczu ze Śląskiem Wrocław (0:1) Marek Saganowski Legia Warszawa Mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała w poniedziałek o 18.30

rezerwowi: Janusz Gol Legia Warszawa Mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała w poniedziałek o 18.30 Tomasz Jodłowiec Śląsk Wrocław Cały mecz z Ruchem Chorzów (1:0) Arkadiusz Milik Górnik Zabrze Cały mecz z Lechem Poznań (0:0)