Sobotnie zajęcia były jedynymi, na które w trakcie pobytu Brazylii we Wrocławiu wpuszczeni zostali kibice i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Pierwsi fani pojawili się przed stadionem ok. godz. 15.00 choć trening rozpoczął się dopiero dwie godziny później. Kibice oklaskami powitali wchodzących na murawę zawodników, także udane zagrania w trakcie zajęć nagradzane były gromkimi brawami.

Reklama

Przyszedłem na trening razem z synem, który jest wielkim fanem Neymara. Móc zobaczyć na żywo trening Brazylii, podpatrzeć ich zagrania, to jak powrót do źródeł futbolu. Naprawdę było warto - powiedział Piotr z Wrocławia.

W trakcie blisko dwugodzinnego treningu "Canarinhos" najpierw przeprowadzili krótką rozgrzewkę, a następnie grali w tzw. "dziadka", ćwiczyli utrzymywanie się przy piłce oraz rozegrali wewnętrzną gierkę.

Na trybunach zasiadła także grupa ok. 500 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 63 we Wrocławiu, która kupiła najwięcej biletów na mecz Brazylia - Japonia. W nagrodę po zakończeniu treningu dzieci mogły wejść na murawę i zrobić sobie wspólne zdjęcie z całym zespołem. Po zrobieniu fotografii zawodnicy wrócili do szatni nie rozdając jednak autografów.

Na niedzielę zaplanowany został kolejny trening Brazylii, który tym razem będzie jednak otwarty tylko dla dziennikarzy. Tego samego dnia pierwsze zajęcia przeprowadzi zespół Japonii, który do stolicy Dolnego Śląska przyleciał w sobotę wieczorem. Na lotnisku na zawodników czekała grupka kilkunastu kibiców. Piłkarze rozdawali autografy, a następnie wsiedli do czekającego na nich autokaru i pojechali do hotelu.

Reklama

Oba zespoły w ostatnich dniach zagrały spotkania towarzyskie. Podopieczni trenera Mano Menezesa łatwo pokonali w czwartek reprezentację Iraku 6:0, a Japonia wygrała w piątek z Francją 1:0.

Widziałem ten mecz i muszę powiedzieć, że we wtorek czeka nas trudne spotkanie. W japońskim zespole jest wielu szybkich zawodników i bardzo dobrze wyprowadzają kontry. Zatrzymanie ich będzie we wtorek naszym głównym zadaniem - powiedział w rozmowie z dziennikarzami pomocnik Chelsea Londyn Ramires.

W poniedziałek oba zespoły przeprowadzą oficjalne treningi na Stadionie Miejskim. Na mecz, który rozpocznie się 16 października o godz. 14.10, sprzedano już ok. 25 tys. biletów. Spotkanie będzie transmitowane do ponad 120 krajów świata. Koszt organizacji zawodów to ok. 1 mln euro.