Polski Związek Piłki Nożnej zgłosi Warszawę jako kandydata do współorganizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2020 roku - powiedział w RMF FM jego prezes Zbigniew Boniek.

Reklama

Wcześniej - bezpośrednio po tym, jak UEFA podała, że mistrzostwa Europy 2020 odbędą się w wielu krajach, a nie jak dotąd w jednym lub dwóch - o chęci współorganizowania turnieju mówił także premier Donald Tusk.

Będziemy starali się, aby jedno z polskich miast - myślę, że Warszawa - było współorganizatorem piłkarskich mistrzostw Europy 2020. W sytuacji, w której mamy nowoczesny stadion, nawet jeśli czasem przypomina basen (...), warto byłoby umieć zdobywać prawo do zdobywania imprez, aby wykorzystać tę strukturę - przekonywał.

Premier ujawnił wówczas także, że rozmawiał już w tej sprawie z szefem UEFA Michelem Platinim podczas ostatnich mistrzostw w Polsce i na Ukrainie.

Od razu sugerował, że sam będzie promował także Warszawę jako jedno z miast - mówił także Tusk.

Władze UEFA ogłosiły pod koniec stycznia, że mecze Euro 2020 zostaną rozegrane w 13 miastach na całym kontynencie. Miasta-gospodarze mają być wybrane we wrześniu 2014 roku, a prawo współorganizacji turnieju ma otrzymać nie więcej niż jedno miasto z danego kraju.