Portal "Sport" pisze, że trudno sobie przypomnieć, aby Ukraina była w tak złej sytuacji w grupie, jak do wczorajszego meczu. Okazało się jednak, że za wcześnie jest przekreślać reprezentację. Na razie wygrana z Polakami oznacza, że nie wszystko stracone. Dla Ukraińców najważniejsze jest teraz, aby zachować nastawienie na zwycięstwo. Widać ogromny wkład nowego trenera Mychajła Fomenki, który nie boi się zaskakujących decyzji, jak na przykład pozostawienie na ławce rezerwowych Anatolija Tymoszczuka.

Reklama

Portal "Turnir" podkreśla, że właśnie nieznany do ostatniego momentu skład ukraińskiej reprezentacji stał się jej atutem. To że skład polskiej był znany o wiele wcześniej pomogło Ukraińcom w przygotowaniu się do pojedynku. "Pierwsza połowa zadziwiała wykonaniem, a druga pokazała, że reprezentacja może pracować jak precyzyjny mechanizm" - czytamy.

Portal "Korrespondent" zaznacza, że przed meczem wszyscy obawiali się o wynik i nikt nie oczekiwał zwycięstwa Ukraińców. "To była wspaniała gra i wspaniałe zwycięstwo" - podsumowują dziennikarze.