PZPN poinformował, że jedna z firm bukmacherskich działających w Polsce, przekazała swe spostrzeżenia dotyczące meczu I ligi, Zawisza Bydgoszcz – Arka Gdynia (sobota, 6 kwietnia 2013).

Reklama

Przekazane informacje dotyczą przebiegu zawieranych zakładów bukmacherskich w szczególności wysokości stawek, ewentualnych zdarzeń boiskowych, na które zostały poczynione zakłady, ilości zawartych zakładów, itp. analiza powyższych informacji pokazała jednoznacznie, że zakłady na wspomniany mecz odbiegają w sposób znaczący od dotychczasowej normy dla spotkań podobnym charakterze (poziom rozgrywek, sytuacja w tabeli, itp.) - czytamy na oficjalnej stronie internetowej PZPN.

W związku z tym PZPN od razu przystąpił do działania. Boniek powiadomił o całej sprawie prezydenta UEFA, Michela Platiniego i sekretarza generalnego UEFA, Gianniego Infantino.

PZPN skontaktował się z prezesami klubów Arki i Zawiszy, powiadamiając ich o nieprawidłowościach dotyczących zakładów bukmacherskich na mecz Zawisza - Arka.

Reklama

O sprawie został też powiadomiony Komendant Główny Policji. Na mecz zostanie też wysłany specjalny delegat z PZPN, który bacznie będzie przyglądał się wydarzeniom na boisku.