Manchester United oficjalnie potwierdził we czwartek, że nowym szkoleniowcem drużyny będzie David Moyes. Moyes, 49-letni Szkot, oficjalnie obejmie stanowisko trenera „Czerwonych Diabłów” od 1. lipca 2013 roku, podpisał z klubem z Old Trafford kontrakt obowiązujący przez najbliższe sześć lat.

Reklama

Ostatnim pracodawcą urodzonego w Glasgow szkoleniowca był Everton. Moyes dwukrotnie doprowadził zespół „The Toffees” do gry w europejskich pucharach - w 2005 roku w rozgrywkach Ligi Mistrzów, w 2013 roku - Everton zagra w Lidze Europy.

Zatrudnienie Moyesa w Manchesterze United nie jest zaskoczeniem - namaścił go na swojego następcę odchodzący menedżer, sir Alex Ferguson. Kiedy rozmawialiśmy na temat kandydatów, którzy mieliby spełniać określone kryteria, byliśmy jednomyślni, David spełnia wszystkie oczekiwania. To człowiek głęboko uczciwy, z wyrobionym poczuciem etyki, posiadający znakomity warsztat trenerski. Od wielu lat obserwuję jego pracę, jestem pod wrażeniem jego osiągnięć. - powiedział sir Alex w oświadczeniu informującym o zakończeniu pracy trenerskiej z zespołem Manchesteru United po 27 latach.

To dla mnie wielki zaszczyt podjąć pracę w Manchesterze United. Cieszę się niezmiernie, tym bardziej, że to nie kto inny, jak sir Alex Ferguson rekomendował mnie na stanowisko, które do tej pory sam zajmował. Chciałbym mu gorąco podziękować, ma dla niego wiele szacunku za to, co zrobił dla futbolu. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, kogo mam zastąpić, ale patrzę w przyszłość z dalekosiężnymi planami i nadzieją - pisze David Moyes, a jego słowa cytuje Manchester United na swojej stronie internetowej.