Reprezentacja kierowana przez Fornalika potrafiła wygrać tylko raz Mołdawią i dwa razy z San Marino. W ostatnim meczu eliminacji biało-czerwoni przegrali z Anglią na Wembley 0:2. W swojej grupie nasi piłkarze zajęli czwarte miejsce, za Anglią, Ukrainą i Czarnogórą. Wyprzedzili jedynie Mołdawię i San Marino.

Kibice i eksperci dawno domagali się głowy selekcjonera. Zbigniew Boniek nie zamierzał jednak zwalniać Fornalika w trakcie eliminacji. Teraz go już nic nie uratuje. Mecz z Anglią był jego ostatnim spotkaniem w roli trenera polskiej reprezentacji.

Prezes PZPN po meczu na Wembley nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. Dziś o godzinie 14.30 odbędzie się konferencja prasowa jego konferencja. Panuje przekonanie, graniczące z pewnością, że właśnie na niej Boniek zwolni Fornalika.

Kto zostanie nowym selekcjonerem? Faworytem jest szkoleniowiec Górnika Zabrze, Adam Nawałka. Mówi się też o Dariuszu Wdowczyku. Jednak na kandydaturze trenera Pogoni Szczecin cieniem kładzie się udział w aferze korupcyjnej.