Zdaniem byłego bramkarza Realu Madryt obecny selekcjoner powiela błędy swojego poprzednika, który podczas Euro 2012 był krytykowany za brak reakcji na wydarzenia na boisku.

Reklama

Nawałka to dla mnie drugi Smuda. Oglądałem z trybun stadionu ten nasz nieszczęsny mecz ze Szkocją i czułem się tak, jakbym patrzył na poczynania "Franza" w spotkaniu otwarcia EURO 2012 z Grekami. Gra biało-czerwonym się nie układała, długimi fragmentami biegali bez sensu za piłką, choć za rywala mieli drużynę w przypadku której słowo "styl" trzeba wziąć w cudzysłów - mówi na łamach "Przeglądu Sportowego" Dudek.

Od byłego golkipera naszej kadry dostało się nie tylko Smudzie i Nawałce. Dudek ostro skrytykował wszystkich polskich trenerów. Myślę, że reprezentacja jak na dłoni pokazuje indolencję polskich trenerów. Oni są jak krawiec, który dostaje dobry materiał, ale szyje z niego ubranie, które rozpada się po kilku minutach. (…) Wiadomo, że żaden polski trener nie będzie jak Juergen Klopp albo Jose Mourinho, ale nasi piłkarze to szczwane lisy. Od razu odróżnią dobrego trenera od tego, który się tylko dobrze ubiera... - podsumował Dudek.