Pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem, a inicjatywa w prowadzeniu gry przez większą część tej połowy była po stronie mistrzów świata.

W drugiej połowie już po sześciu minutach gry Polacy objęli prowadzenie 1:0 po golu Arkadiusza Milka. Napastnik Ajaxu Amsterdam pokonał Manuela Neuera strzałem głową po dośrodkowaniu Łukasza Piszczka.

>>>Polska - Niemcy 2:0. Zobacz wideo

Znakomicie w polskiej bramce spisywał się Wojciech Szczęsny. Polacy bronili dobrego wyniku czekając na kontry. Jedna z nich zakończyła się podwyższeniem prowadzenia na 2:0. Robert Lewandowski podał do Sebastiana Mili, a pomocnik Śląska wpisał się na listę strzelców.

Po dwóch kolejkach Polska jest liderem grupy D. "Biało-czerwoni" mają sześć punktów i bilans bramkowy 9:0. Na drugim miejscu jest Irlandia, także z sześcioma punktami po dzisiejszym zwycięstwie nad Gibraltarem 7:0. Niemcy i Szkocja mają po trzy punkty. Gruzja i Gibraltar są bez zdobyczy punktowych.

We wtorek (14.10) Polska w Warszawie zagra ze Szkocją.