Komitet Etyczny FIFA wszczął postępowania przeciwko kilku działaczom piłkarskim. Ma to związek z podejrzeniami o korupcję przy przyznaniu Rosji i Katarowi organizacji mistrzostw świata w latach 2018 i 2022.

Reklama

Nie ujawniono nazwisk ani liczby działaczy, wobec których wszczęto postępowania. Cornel Borbely z Komitetu Etycznego FIFA powiedział, że Izba Śledcza tego gremium podjęła procedury wobec działaczy podejrzanych o złamanie kodeksu etycznego światowej federacji piłkarskiej. Podstawą do tej decyzji były ustalenia śledztw prokuratorskich, podjętych w sprawie organizacji mistrzostw świata w Rosji i Katarze. Borbely zastrzegł, że jeśli śledztwa przyniosą nowe dowody, to postępowanie Izby Śledczej może zostać rozszerzone.

Śledztwo w sprawie korupcji przy przyznaniu Rosji i Katarowi organizacji mistrzostw prowadzi prokuratura szwajcarska. 27 maja w Zurychu, przed rozpoczęciem kongresu FIFA, aresztowano siedmiu wysokich rangą działaczy, którym amerykańska prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne.

ZOBACZ TAKŻE: Blatter nie ustąpi, jeśli nie będzie godnego następcy>>>