PZPN na swojej stronie internetowej w oficjalnym komunikacie poinformował, że Platforma Obywatelska nie miała zgody polskiej federacji na wykorzystanie wizerunku Roberta Lewandowskiego w reprezentacyjnym stroju.

Reklama

PZPN przypomina, że każdy członek kadry narodowej udostępnia, na zasadach wyłączności, swój wizerunek w stroju reprezentacji kraju polskiemu związkowi sportowemu, który jest uprawniony do wykorzystania tego wizerunku do swoich celów gospodarczych. Wykorzystywanie wizerunków zawodników reprezentacji kraju w piłce nożnej w stroju tej reprezentacji przez osoby trzecie może więc następować wyłącznie za zgodą PZPN.

Tego rodzaju wykorzystanie wizerunku Roberta Lewandowskiego, jakiego dopuściła się PO - bez upoważnienia - stanowi naruszenie ustawowych praw wyłącznych PZPN.

W związku z powyższym, PZPN żąda usunięcia z oficjalnego profilu Platformy Obywatelskiej na Facebooku zdjęcia z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego w oficjalnym stroju reprezentacji kraju, wykorzystanego bez wiedzy i zgody PZPN.

Reklama

PZPN ponadto zanacza, że jest podmiotem apolitycznym i nie popiera żadnego z ugrupowań politycznych oraz nie sympatyzuje z żadną z partii biorących udział w bieżącej kampanii wyborczej.