Grupę C wygrała Korea Południowa - siedem punktów, przed Niemcami (pięć), którzy rozgromili Fidżi aż 10:0. Dwie najlepsze ekipy z każdej z grup zagrają w ćwierćfinałach.

Reklama

Meksyk z czterema punktami zajął w swojej grupie trzecie miejsce. Od kilku dni miał jednak utrudnione zadanie. Kontuzje wyeliminowały dwóch zawodników, w tym bohatera poprzednich igrzysk, strzelca dwóch goli w finale - Oribę Peraltę. Drugim był Rodolfo Pizarro.

Peralta po niedzielnym meczu z Fidżi (5:1) miał złamany nos, a Pizarro doznał złamania kości strzałkowej w prawej nodze.

Podczas igrzysk w Londynie w 2012 roku Peralta spisywał się znakomicie - zdobył cztery bramki, w tym dwie w finale w Brazylią (2:1). Obecny turniej również rozpoczął dobrze. W meczu z Niemcami (2:2) zdobył jedną z bramek, a drugą... Pizarro.

Z turnieju piłkarskiego odpadła również występująca w grupie D Argentyna, mająca w dorobku dwa złote medale olimpijskie (2004, 2008). W ostatniej kolejce zremisowała z Hondurasem 1:1 i zajęła trzecie miejsce. Awans z tej grupy wywalczyły Portugalia i Honduras.