Dziennik Gazeta Prawana logo

Zbigniew Boniek: Polska jest gotowa na UEFA Euro U21

6 września 2016, 17:30
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Prezes PZPN Zbigniew Boniek
Prezes PZPN Zbigniew Boniek/PAP
Jesteśmy gotowi na zorganizowanie w naszym kraju wydarzenia, jakim będą mistrzostwa Europy młodzieżowców. Piłka nożna łączy nas wszystkich i jest najlepszą promocją Polski - powiedział we wtorek w Lublinie prezes PZPN Zbigniew Boniek,

Uczestniczący w roboczym spotkaniu, z udziałem prezydentów miast gospodarzy UEFA EURO U21 Polska 2017 oraz przedstawicieli Lokalnego Komitetu Organizacyjnego, szef Polskiego Związku Piłki Nożnej zwrócił uwagę sportową rangę imprezy.

- podkreślił Boniek.

Zwrócił również uwagę, że dzięki determinacji władz Lublina z prezydentem Krzysztofem Żukiem na czele, to dwa pierwsze spotkania reprezentacji Polski, w tym mecz otwarcia, rozegrane zostaną na Arenie Lublin.

Ambasador UEFA EURO U21 POLSKA 2017 Marek Koźmiński zauważył, że w turnieju młodzieżowców występują już znani piłkarze, ale bardzo wielu jest takich, którzy w niedalekiej przyszłości staną się prawdziwymi piłkarskimi gwiazdami.

Spotkania przyszłorocznych piłkarskich, młodzieżowych mistrzostw Starego Kontynentu od 16 do 30 czerwca rozgrywane będą w Lublinie, Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Tychach i w Krakowie, gdzie odbędzie się finał.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Tematy: PZPNBoniek
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj