Lewandowski jest kompletnym zawodnikiem - wysoki, szybki, doskonały technicznie. Same pozytywy - uważa Savic, który na co dzień w lidze hiszpańskiej ma okazję rywalizować z takimi napastnikami jak Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Realu Madryt i Argentyńczyk Lionel Messi z Barcelony.

Reklama

Wkrótce Savica czekają cztery pojedynki z Lewandowskim (Bayern Monachium), a pierwszy już w przyszłym tygodniu w Madrycie w meczu Ligi Mistrzów.

Bayern jest podobny do Barcelony, oba zespoły dominują jeśli chodzi o posiadanie piłki, ale mam nadzieję, że wyniki znów będą korzystne dla Atletico. Natomiast o polskiej reprezentacji nie myślę, tylko o Kazachstanie, z którym zmierzymy się 8 października (11.10 Czarnogóra spotka się zaś z Danią) - dodał czarnogórski defensor.

W poprzednim sezonie Atletico i Bayern zagrały ze sobą w półfinale LM. Hiszpańska drużyna wygrała u siebie 1:0, w Bawarii przegrała 1:2, ale awansowała do finału.

Eliminacje MŚ 2018 bałkańska jedenastka zaczęła od wyjazdowego remisu z Rumunią 2:2.

Reklama

Ten wynik dał nam wiarę w nasze umiejętności i możliwości oraz dodał pewności siebie przed kolejnymi spotkaniami. Z Kazachstanem wcale nie będzie łatwo, zremisował 2:2 z Polską i okazał się bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem. Trzy punkty dodałyby nam skrzydeł w dalszej części kwalifikacji. Znacznie milej będzie się podróżowało do Danii - stwierdził Savic.