W środę na boisku KS ZWAR biało-czerwoni przeprowadzili pierwszy trening na tym zgrupowaniu. W Warszawie stawiło się jednak tylko 14 zawodników. Wśród nich jest pomocnik Wisły Kraków Krzysztof Mączyński, którego kontuzja eliminuje z występu w niedzielnym meczu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza w ostatniej kolejce ekstraklasy.

Reklama

Krzysztof został w hotelu, ale jego uraz nie wyklucza go z meczu z Rumunią. Poza nim wszyscy są do dyspozycji selekcjonera – także Jakub Błaszczykowski, który nie mógł zagrać w ostatnich meczach w swoim klubie z powodu urazu – powiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Błaszczykowski kończył jednak zajęcia z trenerem przygotowania fizycznego Remigiuszem Rzepką.

Na zgrupowaniu brakuje sześciu piłkarzy z klubów zagranicznych: Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka, Łukasza Teodorczyka, Kamila Wilczka, Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Skorupskiego.

Ich nieobecność jest usprawiedliwiona, ponieważ wszystko zostało skonsultowane z selekcjonerem. Tych sześciu graczy oraz siedmiu powołanych z ekstraklasy dołączy do nas w poniedziałek – wytłumaczył Kwiatkowski.

W związku z nieobecnością dwóch bramkarzy reprezentacji, w treningach uczestniczą dwaj młodzi golkiperzy Legii: Majecki i Burta.

To na pewno dla nich ogromna przygoda – zakończył Kwiatkowski.

Reklama

W czwartek o 13.45 zaplanowana jest konferencja prasowa selekcjonera Adama Nawałki. W sobotę i niedzielę zawodnicy mają wolne. Wszyscy natomiast mają się stawić w poniedziałek do godz. 15. Do meczu z Rumunią biało-czerwoni będą przygotowywali się na boiskach KS ZWAR i Polonii Warszawa.

Polacy z dorobkiem 13 punktów zdecydowanie prowadzą w tabeli grupy E kwalifikacji MŚ 2018. Czarnogóra i Dania mają po siedem punktów. Na czwartym miejscu z dorobkiem sześciu znajduje się Rumunia, którą biało-czerwoni podejmą 10 czerwca w Warszawie. Sześć punktów ma również Armenia, a z dwoma tabelę zamyka Kazachstan.