Jako zawodnik miałem przyjemność dwukrotnie wziąć udział w mundialu. Tym bardziej miło mi, że jestem zaangażowany w jeszcze jeden turniej - tym razem na scenie, prezentując wyniki losowania. Byłem już po drugiej stronie, czekałem, żeby poznać rywali i wiem, z jakimi emocjami to się wiąże - powiedział półfinalista MŚ we Włoszech w 1990, cytowany na oficjalnej stronie internetowej FIFA.

Reklama

Cztery lata wcześniej poważany na Wyspach ekspert, obecnie gospodarz programu telewizyjnego w BBC, został najlepszym strzelcem mundialu w Meksyku. Lineker jest także autorem słynnego powiedzenia: "Futbol to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy".

Cieszymy się, że Gary przyjął nasze zaproszenie i będzie nam towarzyszył w tak ważnym wydarzeniu. Jako piłkarz miał karierę wypełnioną wielką pasją do tego sportu, którą kontynuuje jako ekspert - podkreślił zastępca sekretarz generalnej FIFA Chorwat Zvonimir Boban.

Linekerowi na scenie w Pałacu Kremlowskim towarzyszyć będzie znana w Rosji dziennikarka Maria Komandnaja. Jednym z losujących będzie legenda rosyjskiego futbolu Simonian, a nazwiska pozostałych mają być ujawnione wkrótce.

32 uczestników turnieju w Rosji zostało podzielonych na cztery koszyki. Polska, jako jeden z najwyżej notowanych zespołów w rankingu FIFA, znalazła się w pierwszym.