Selekcjoner Adam Nawałka ogłosi nazwiska piłkarzy powołanych z lig zagranicznych 9 marca, a zawodników z polskiej ligi - tydzień później.

Większość czasu podczas zgrupowania kadrowicze spędzą we Wrocławiu. Tam - na poniedziałek 19 marca - zaplanowano przyjazd piłkarzy. Dzień wcześniej zbierze się sztab szkoleniowy, wówczas odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Nawałki.

Tym razem nie będziemy mieszkać w Warszawie. Prawie tydzień spędzimy we Wrocławiu - powiedział rzecznik prasowy PZPN i reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

Spotkanie z Nigerią odbędzie się 23 marca (godz. 20.45). Dwa dni później, w niedzielę, biało-czerwoni udadzą się do Katowic, gdzie zamieszkają przed kolejnym towarzyskim sprawdzianem - z Koreą Południową, zaplanowanym na 27 marca (20.45).

To pierwsze w tym roku zgrupowanie podopiecznych Nawałki. Będzie okazja przeprowadzenia regularnych treningów, ale... nie tylko.

To praktycznie jedyna możliwość przed mundialem, gdy możemy zrealizować nasze zobowiązania sponsorskie - przyznał Kwiatkowski, co oznacza, że piłkarzy czekają m.in. sesje zdjęciowe, reklamowe.

Jak dodał rzecznik prasowy, w meczach z Nigeryjczykami i Koreańczykami reprezentanci zagrają w nowych strojach. Przygotowanych już pod kątem mistrzostw świata w Rosji.

Oficjalna prezentacja koszulek nastąpi 21 marca. Nie chcemy na razie zdradzać zbyt wielu szczegółów. Jeżeli chodzi o kolory, w obu meczach zagramy prawdopodobnie w białych koszulkach i czerwonych spodenkach - zapowiedział.

Spotkanie we Wrocławiu z Nigerią cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców, natomiast na mecz w Chorzowie z Koreą Płd. jest jeszcze sporo wejściówek.

Na mecz we Wrocławiu sprzedano już prawie komplet biletów. Więcej zostało na spotkanie na Stadionie Śląskim. Tam na razie sprzedano ponad 30 tysięcy, czyli ponad połowę pojemności obiektu - przyznał Jakub Kwiatkowski.

Kolejne sprawdziany biało-czerwonych odbędą się krótko przed mundialem. 8 czerwca w Poznaniu ich rywalem będzie Chile, a cztery dni później zagrają w Warszawie z Litwą. Następnego dnia kadra Nawałki wyleci do swojej bazy w Soczi.

Mistrzostwa świata w Rosji odbędą się od 14 czerwca do 15 lipca. Swoje występy kadra Nawałki, zajmująca obecnie siódme miejsce w rankingu FIFA, rozpocznie od meczu z Senegalem 19 czerwca w Moskwie. Pięć dni później zmierzy się z Kolumbią w Kazaniu, a 28 czerwca jej rywalem będzie w Wołgogradzie Japonia.