26-letni piłkarz jest jednym z wyróżniających się zawodników polskiej ekstraklasy. W obecnym sezonie zdobył cztery bramki w 22 ligowych występach, a Jagiellonia prowadzi w tabeli.

Reklama

W lutym Romanczuk otrzymał polskie obywatelstwo i w mediach pojawiły się przypuszczenia, że wkrótce zadebiutuje w reprezentacji. W piątek z piłkarzem rozmawiał prezes federacji Zbigniew Boniek.

Chciałem dowiedzieć się, trochę uprzedzając medialne spekulacje, jakie są zamiary zawodnika Jagiellonii wobec reprezentacji Polski – przyznał Boniek, cytowany na oficjalnym profilu PZPN "Łączy Nas Piłka".

Reklama

Jak dodał, zawodnik jest gotowy grać "wyłącznie dla reprezentacji Polski".

Nie chcemy nikogo ze środowiska piłkarskiego namawiać do przyjmowania polskiego obywatelstwa i proponować gry w biało-czerwonej koszulce. To też kwestia etyczna i dobrych obyczajów podyskutować z człowiekiem, który świetnie gra w piłkę w naszej ekstraklasie, a o polskie obywatelstwo starał się bez żadnego wsparcia PZPN. Romanczuk jednoznacznie powiedział, że jest gotów grać wyłącznie dla Polski, jeśli tylko będzie to widział selekcjoner reprezentacji Adam Nawałka – dodał szef piłkarskiej centrali.