W porannym treningu nie wzięli udziału Robert Lewandowski, Krzysztof Mączyński i Łukasz Skorupski. Ten ostatni zmaga się z urazem biodra. Z kolei pomocnik Legii przeszedł w Krakowie badania mięśnia dwugłowego.

Reklama

Robert trenował indywidualnie w siłowni. Skorupski z każdą godziną czuje się lepiej. Z kolei Mączyński ma drobny uraz przeciążeniowy. To normalne, że robimy badania. Nie ma żadnej dolegliwości, która uniemożliwi Krzyśkowi kontynuowanie zajęć. Z kolei Kamil Glik i Jakub Błaszczykowski trenują z zespołem pełną parą – powiedział asystent Nawałki Bogdan Zając.

Biało-czerwoni przeszli szkolenie z zakresu systemu VAR. Poprowadził je Szymon Marciniak.

Spotkanie z VAR dało nam odpowiedzi na wiele zawiłych przepisów. Jest wiele nowinek. To szkolenie było bardzo przydatne - ocenił Zając.

W zgrupowaniu bierze udział 32 zawodników, ale 4 czerwca ogłoszona zostanie ostateczna, 23-osobowa kadra na mistrzostwa świata.

Przed mundialem biało-czerwonych czekają jeszcze dwa mecze kontrolne. 8 czerwca w Poznaniu ich rywalem będzie Chile, a cztery dni później zagrają w Warszawie z Litwą. Następnego dnia kadra Nawałki wyleci do swojej bazy w Soczi.

Turniej w Rosji rozpocznie się 14 czerwca. Wówczas na Łużnikach w Moskwie gospodarz imprezy zmierzy się z Arabią Saudyjską.

Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).