Internauci zwracają uwagę na złe proporcje ciała, brak podobieństwa do piłkarza Liverpoolu oraz starą twarz posągu 26-letniego zawodnika, który w minionym sezonie był rewelacją rywalizacji na Wyspach Brytyjskich i został wybrany najlepszym piłkarzem Premier League w sezonie 2017/18.

Twórcą rzeźby jest młody egipski artysta Mai Abdallah, który znany jest z nieco karykaturalnego spojrzenia na postaci, które przedstawia w swych pracach.

"Salah wygląda na pomniku tak, jak poziom ligi egipskiej" - napisał jeden z internautów na Facebooku, odnosząc się do niskich notowań krajowych rozgrywek.

W lipcu Salah przedłużył kontrakt z Liverpoolem na kolejne pięć lat, a umowa, według mediów brytyjskich, nie zawiera kwoty odstępnego. Egipcjanin po przyjściu z AS Roma, w pierwszym sezonie w Liverpoolu, zdobył 44 gole w 52 meczach we wszystkich rozgrywkach. W angielskiej ekstraklasie strzelił rekordowe 32 bramki i został król strzelców ekstraklasy.

"The Reds" awansowali do finału Ligi Mistrzów, ale przegrali z Realem Madryt 1:3, a Salah doznał w tym spotkaniu kontuzji barku.