Podczas tego zgrupowania, poza oficjalnym treningiem na Stadionie Energa Gdańsk, kadrowicze ćwiczyć będą na byłym obiekcie Lechii Gdańsk przy ulicy Traugutta. Inauguracyjne zajęcia rozpoczęły się w poniedziałek o 17. Na miejscu na biało-czerwonych czekało kilkudziesięciu kibiców.

Reklama

W treningu nie wziął jednak udziału Lewandowski. Robert narzeka trochę na ból kolana – tłumaczył w hotelu Sopot Marriott Resort & Spa w Sopocie na konferencji prasowej rozpoczynającej zgrupowanie selekcjoner Jerzy Brzęczek.

Od wielu tygodni narzekam na różne dolegliwości. Jeśli chodzi o uraz, z którym przyjechałem na kadrę, mam nadzieję, że to nic wielkiego. Wierzę, że będę normalnie do dyspozycji trenera i gotowy do gry w obu spotkaniach – stwierdził napastnik Bayernu Monachium.

Poza kapitanem kadry w hotelu zostali także pomocnicy Grzegorz Krychowiak i Damian Kądzior. Obaj mają lekkie problemy przeciążeniowe, ale ich występy w tych spotkaniach nie są zagrożone. Na zgrupowanie nie dotarł jeszcze bramkarz Wojciech Szczęsny, którego samolot z Włoch był opóźniony – wyjaśnił rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski.

Reklama

Przed towarzyskim meczem z Czechami biało-czerwoni tylko raz będą mieli okazję ćwiczyć w pełnym składzie.

Jeśli wszyscy zawodnicy będą zdrowi, to takie zajęcia odbędą się we wtorek. W środę trudno mówić o normalnym treningu, bo tego dnia mamy w planie tylko przedmeczowy rozruch na Stadionie Energa Gdańsk – dodał Brzęczek.

W czwartek w towarzyskim meczu Polacy zmierzą się w Gdańsku o godz. 18 z Czechami, a w następny wtorek w spotkaniu Ligi Narodów zagrają w Guimaraes z Portugalią.