Dla wydawnictwa Albert Bonnier AB popularność książki „Ja Zlatan Ibrahimovic”, (w Polsce „Ja Ibra”) była nieoczekiwana i tylko w pierwszym miesiącu sprzedano aż 415 tysięcy egzemplarzy tylko w 10-milionowej Szwecji i pobiła rekord najszybciej sprzedającej się w tym kraju książki. Po przetłumaczeniu na kilkanaście języków i wydaniu w ponad 20 krajach ilość ta liczy się już w milionach egzemplarzy.

Reklama

Autorem jest dziennikarz i pisarz David Lagercrantz, który pisze teraz scenariusz do filmu, który wyreżyseruje Jens Sjoegren, a producentem jest szwedzka firma B-Reel Film posiadająca biura w Sztokholmie i Los Angeles.

Jej założyciele, renomowany duet producencki Mattias Nohrborg i Fredrik Heinig poinformowali w czwartek, że projekt przygotowany jest w detalach zarówno artystycznie jak i finansowo – jesteśmy bardzo dumni z tej produkcji. Scenariusz będzie gotowy już w tym roku, zdjęcia w następnych, a za niecałe dwa lata premiera”.

Lagercrantz po sukcesie z biografią Ibrahimovica otrzymał zlecenie od wydawnictwa Nordstedt na napisanie czwartej części trylogii „Millenium” zmarłego autora Stiega Larssona. Książka „Co nas nie zabije” została wydana w 2015 roku jednocześnie w 27 krajach i okazała się ponownym sukcesem wydawniczym na całym świecie, osiągając 2,5 miliona egzemplarzy nakładu.

„Mając taki temat, takie nazwisko scenarzysty i renomowanych producentów, już dziś można powiedzieć, że film będzie sukcesem” - skomentował dziennik „Expressen”. Według informacji mediów premiera ma się odbyć na początku 2021 roku, równocześnie w Sztokholmie i Los Angeles.