Jak podano w komunikacie DFB, podczas wypadku doszło do przygniecenia tętnicy. Nie podano okoliczności, ale niektóre niemieckie media informują, że Loew miał pecha podczas ćwiczeń na siłowni. Dziennik "Bild" zaś wcześniej informował, że 59-letni szkoleniowiec miał kłopoty z krążeniem.

Reklama

"Czuję się znów dobrze, ale muszę się oszczędzać przez najbliższe cztery tygodnie" - zaznaczył cytowany w komunikacie trener.

Na ławce podczas meczu z Białorusią 8 czerwca i trzy dni później w trakcie spotkania z Estonią zastąpi go asystent Marcus Sorg. Loew jest spokojny o drużynę pod jego nieobecność.

"Jestem w stałym kontakcie z moim sztabem szkoleniowym i tak samo będzie przy okazji tych dwóch pojedynków. Marcus, Andy Koepke i Oliver Bierhoff dysponują razem dużym doświadczeniem. Razem bez problemu poradzimy sobie z tą krótką przerwą" - zapewnił.

Reklama

22-osobowa reprezentacja Niemiec w niedzielę spotka się w holenderskim mieście Venlo, gdzie będzie przygotowywać się do dwóch najbliższych meczów w grupie C z Białorusią na wyjeździe (8 czerwca) i z Estonią u siebie (11 czerwca).