"Albicelestes" ponownie zagrali poniżej oczekiwań. Prowadzenie objęli dopiero w 57. minucie, kiedy rzut karny skutecznie egzekwował Lionel Messi. Jednak pięć minut później znów był remis, bo także z rzutu karnego wyrównał Derlis Gonzalez.

Reklama

"Nasza gra w pierwszej połowie nie była dobra. Nie potrafiliśmy kontrolować gry i kreować ataków. Mieliśmy bardzo jasny plan, ale nie potrafiliśmy go realizować, ponieważ ciągle traciliśmy piłkę" - ocenił selekcjoner reprezentacji Argentyny Lionel Scaloni.

Po porażce z Kolumbią (0:2) i remisie z Paragwajem (1:1) Argentyńczycy z jednym punktem zajmują ostatnie miejsce w grupie B. W ostatniej kolejce fazy grupowej zagrają z Katarem, który podobnie jak Japonia, uczestniczy w imprezie na zaproszenie organizatorów.

"Jesteśmy w trudnym położeniu. W naszym zespole jest wielu młodych piłkarzy, którzy nigdy nie byli w takiej sytuacji. Musimy jednak szybko podnieść głowy i myśleć o tym jak pokonać Katar, aby zakwalifikować się do ćwierćfinału. Postaramy się poprawić naszą grę. Wiedzieliśmy, że w tym turnieju nie będzie łatwo" - podkreślił kapitan reprezentacji Argentyny Lionel Messi.

W tegorocznym Copa America uczestniczy 10 drużyn ze strefy Ameryki Południowej oraz gościnnie Japonia i Katar, mistrz Azji i gospodarz najbliższych mistrzostw świata. Do ćwierćfinału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z trzech grup oraz dwie najlepsze z tych, które zajęły trzecie miejsca.

Wyniki:
Grupa B
19 czerwca, środa
Kolumbia - Katar 1:0 (1:0)
Bramka: Duvan Zapata (86).
Argentyna - Paragwaj 1:1
Bramki: Lionel Messi (57-karny); dla Paragwaju - Derlis Gonzalez (62-karny)

Tabela:
M Z R P bramki pkt
1. Kolumbia 2 2 0 0 3-0 6
2. Paragwaj 2 0 2 0 3-3 2
3. Katar 2 0 1 1 2-3 1
4. Argentyna 2 0 1 1 1-3 1