Stadion Stozice został oficjalnie otwarty 11 sierpnia 2010 roku, kiedy Słowenia rozegrała tam towarzyskie spotkanie z Australią. Może pomieścić 16 038 kibiców. Wykorzystywany jest nie tylko przy okazji wydarzeń sportowych - odbywają się tam również imprezy kulturalne, koncerty i targi.

Dojazd na arenę z centrum Lublany nie jest skomplikowany. Powinien zająć mniej niż kwadrans polskim piłkarzom, którzy od czwartku zakwaterowani będą nieopodal głównego dworca kolejowego w Lublanie.

Trudnością dla osoby, która przyjeżdża tam po raz pierwszy, może być jednak znalezienie stadionu. Stozice są umieszczone na wzgórzu, w które obiekt jest "wkopany", tworząc swoisty krater. Stojąc nawet tuż koło areny, z zewnątrz widać tylko wnoszący się nad niektórymi rzędami dach. Kibice de facto nie wchodzą więc na trybuny, a schodzą na nie.

Od zachodniej strony - czyli tej, od której w piątek przyjeżdżać będzie część kibiców korzystających z transportu publicznego - stadion zasłonięty jest przez niewiele mniejszą halę sportową. Została oddana do użytku dwa lata wcześniej i może pomieścić 12 484 kibiców.

Od północy i wschodu kompleks, który sam reklamuje się jako "sportowe serce Słowenii", ograniczony jest niżej położonymi, ruchliwymi drogami. Tylko z niektórych ich fragmentów można dostrzec reflektory umieszczone nad dachem stadionu.

Z kolei od południa widoczność blokują ogródki działkowe i duża ilość zieleni, która jest zresztą charakterystyczna dla całego miasta. W pobliżu znajduje się też wiele bloków mieszkalnych.

W środowy wieczór w okolicach Stozic nie działo się prawie nic. Po terenie kompleksu spacerowała garstka osób, najprawdopodobniej mieszkańców okolicznych osiedli. Wkopany w ziemię stadion praktycznie był niezauważalny, a znacznie bardziej spektakularnych wrażeń estetycznych dostarczała panorama Alp Julijskich.

Biało-czerwoni po raz pierwszy na Stozicach pojawią się w czwartek około godziny 18, kiedy rozpocznie się tam ich pierwszy trening. Piątkowe spotkanie zaplanowano na 20.45.

W grupie G eliminacji Euro 2020 Polska prowadzi z kompletem zwycięstw po czterech kolejkach. Dalej sklasyfikowane są Izrael - 7 i Austria - 6. Słowenia jest czwarta i ma pięć "oczek".