"Losowanie, które zapowiadało się jako podróżny chaos i koszmar z możliwością wyjazdów do takich miejsc jak nawet Baku, zakończyło się dla nas bardzo szczęśliwie, zwłaszcza z dwoma meczami w Dublinie" - powiedziała przewodnicząca organizacji kibiców Camp Sweden Susanne Pettersson.

Reklama

"Teraz będziemy mieli naprawdę luksus z pobytem w tak bliskim dla nas geograficznie mieście jak Dublin, ponieważ podczas ostatnich MŚ w Rosji Szwecja grała w trzech znacznie oddalonych od siebie miastach" - dodała.

Miejscem pobytu kibiców "Trzech Koron" będzie miasteczko studenckie uczelni Dublin City University. Pobyt w okresie 18-25 czerwca będzie kosztował od 400 euro od osoby.

"Poza tym kibice niezrzeszeni w Camp Sweden będą mieszkać w całym Dublinie, tak że w tym mieście będą dominować kolory żółty i niebieski. Przewidujemy nawet 15-20 tysięcy kibiców. Tylu było w Kijowie podczas Euro 2012" - zaznaczyła Pettersson.

Stowarzyszenie, którego celem jest wspieranie reprezentacji, zostało założone podczas ME w Portugalii w 2004 roku. Jest to największa organizacja kibiców w Szwecji, liczy obecnie 7500 członków. Jest wspierana przez szwedzką federację piłkarska SvFF.

Jej celem jest organizacja pobytów podczas meczów wyjazdowych reprezentacji. M.in. w każdym mieście, gdzie Szwecja rozgrywa mecze podczas turniejów, zakładana jest "ambasada kibica", która we współpracy z miejscowymi władzami i szwedzką policją pomaga w nieoczekiwanych sytuacjach.