Cracovia - ŁKS Łódź 2:0 (1:0)

Bramka: D. Pawlusinski (5', 59')
Żółte kartki: Mladen Kascelan (30'), Paweł Drumlak (49'), Georgas Freidgeimas (76')

Od 6. minuty prowadzą gospodarze. Piłke do bramki wspaniałym uderzeniem z rzutu wolnego posłał Pawlusiński.

17. minuta - okazja do wywrównania, ale Dawid Jarka nie potrafił wykorzystać sytuacji sam na sam z Cabajem. W 30 minucie fantastyczną okazję do strzelenie drugiej bramki ma Moskała, ale świetnie broni bramkarz ŁKS.

W 29 min mogło być 2:0: piłkę - po strzale Tomasza Moskały - z wielkim z trudem odbił na róg ręką bramkarz ŁKS. Duży błąd przy tej akcji popełnił Adam Marciniak, który "podał" piłkę zawodnikowi z Krakowa.

59. minuta i 2:0 dla Cracovii. Nowak podaje Moskale, ale ten nie trafia w piłkę. Na szczęście w pogotowiu był Dariusz Pawlusiński, który nie miał problemów z oddaniem celnego strzału i umieścił piłkę tuż pod poprzeczką.

W 78 min ŁKS miał najlepszą okazję do zdobycia gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Gabora Vayera ładną "główką" popisał się Rafał Kujawa. Piłka przeszła milimetry od bramki Cracovii.

W 82 min sam na sam z bramkarzem gości był Moskała, ale uderzył piłkę za słabo, aby zaskoczyć Wyparłę.

Cracovia Kraków: Marcin Cabaj - Sławomir Szeliga, Michał Karwan, Piotr Polczak, Krzysztof Radwański - Dariusz Pawlusiński, Paweł Nowak, Arkadiusz Baran (83. Łukasz Tupalski), Marek Wasiluk (46. Bartłomiej Dudzic) - Tomasz Moskała (87. Jakub Kaszuba), Jakub Snadny.

ŁKS Łódź: Bogusław Wyparło - Georgas Freidgeimas, Marcin Adamski, Mariusz Mowlik, Adam Marciniak (71. Rafał Kujawa) - Jakub Biskup, Mladen Kascelan, Gabor Vayer, Labinot Haliti (46.Paweł Drumlak), Adrian Woźniczka - Dawid Jarka (71. Adam Czerkas).

Arka Gdynia - Górnik Zabrze 1:0
Bramka: M. Wachowicz (39')
Żółte kartki: Michał Pazdan (10'), Adam Danch (24'), Tomasz Hajto (27')

Piłkarze gdyńskiej Arki odnieśli pierwsze zwycięstwo po powrocie do ekstraklasy, zasłużenie pokonali w piątek zabrskiego Górnika, który nad morzem zagrał bezbarwnie, zupełnie wbrew przedsezonowym opiniom, stawiającym Górnik w gronie najlepszych drużyn ekstraklasy.

Po pierwszej połowie Arka mogła prowadzić 3:0, choć początek spotkania rozgryanego w strugach ulewnego deszczu na to nie wskazywał. Odważniej do przodu ruszyli zabrzanie, jednak po kilku minutach poziom gry wyrównał się. Spotkanie nie należało jednak do najciekawszych, a piłkarze zamiast zapisywać na swoim koncie kolejne bramki faulowali się wzajemnie.

Ostatni kwadrans należał do gdynian. Po kolejnej akcji ofensywnej piłkę na 18 metrze, na wprost bramki Nowaka otrzymał Wachowicz, miał jeszcze czas przełożyć sobie piłkę na lewą nogę i pomimo asysty obrońcy Górnika zdobył bramkę.

W 42 minucie mogło być 2:0 dla Arki. W polu karnym powalony został Zakrzewski, do piłki na 11 metrze podszedł kapitan gdynian - Ława, uderzył jednak mało precyzyjnie i Nowak nie dopuścił do zmiany rezultatu. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy przed idealną wydawałoby się sytuacją stanął Zakrzewski - jednak z bliska przestrzelił.

Druga połowa nie przyniosła zmiany rezultatu, Arka nadal była strona przeważającą, częściej przedostawała się na przedpole rywala, jednak piłkarzom coraz bardziej we znaki dawały się fatalne warunki atmosferyczne - piłka grzęzła w kałużach, a piłkarze ślizgali się na nasiąkniętej murawie niczym po lodowisku.

Arka Gdynia: Norbert Witkowski - Tomasz Sokołowski, Dariusz Żuraw, Michał Łabędzki, Michał Płotka - Bartosz Karwan (62. Damian Nawrocik), Krzysztof Przytuła, Dariusz Ulanowski, Bartosz Ława (80. Przemysław Trytko) - Marcin Wachowicz (86. Grzegorz Niciński), Zbigniew Zakrzewski.

Górnik Zabrze: Sebastian Nowak - Michał Pazdan, Tomasz Hajto, Adam Danch, Patrik Papeckys - Grzegorz Bonin (60. Piotr Malinowski), Marko Bajić (60. Dariusz Kołodziej), Jerzy Brzęczek, Piotr Madejski - Tomasz Zahorski (74. Marcin Wodecki), Przemysław Pitry.