Zdecydowanym faworytem meczu byli gospodarze i nie zawiedli. Co prawda ich rywal do Krakowa przyjechał bardzo osłabiony. Kontuzje Łukasza Garguły, Grzegorza Fonfary, Mariusza Ujeka i Dawida Nowak znacznie zmniejszyły skuteczność GKS.

"Biała Gwiazda" nie miała żadnego problemu z pokonaniem rywala. W meczu padły dwa gole samobójcze - po jednym dla każdej z drużyn. Najpierw piłkę do własnej bramki wbił Dariusz Pietrasiak, a 22. minuty później to samo zrobił Cleber.

W drugim piątkowym spotkaniu Ruch Chorzów przed własną publicznością wygrał z Polonią Bytom 2:1.

Wisła Kraków - GKS Bełchatów 2:1 (1:0)
Bramka: Paweł Brożek (26'), Dariusz Pietrasiak (47' - samobójcza), Guedes de Lima Cleber (69' - samobójcza)
Żółte kartki: Cleber (58'), Cantoro (60'), Centarski (83')

Wisła Kraków: Mariusz Pawełek - Peter Singlar, Mateusz Kowalski, Cleber , Piotr Brożek - Wojciech Łobodziński (64. Patryk Małecki), Radosław Sobolewski (25. Tomas Jirsak), Mauro Cantoro, Marek Zieńczuk (77. Andrzej Niedzielan) - Paweł Brożek, Rafał Boguski.

GKS Bełchatów: Krzysztof Kozik - Edward Cecot, Paweł Magdoń, Dariusz Pietrasiak, Jacek Popek - Tomasz Wróbel (68. Piotr Klepczarek I), Tomasz Jarzębowski, Mateusz Cetnarski (84. Kamil Poźniak), Patryk Rachwał, Janusz Dziedzic (78. Bartłomiej Chwalibogowski) - Carlos Costly Molina.

Przed pierwszym gwizdkiem piłkarze i kibice uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego wczoraj ojca Marcina Baszczyńskiego.

I połowa:

Goście od samego początku ostro wzięli się do gry. Cetnarski dośrodkowuje z rożnego, strzela Jarzębowski, ale piłka mija bramkę Wisły. Chwilę później kontra gospodarzy, kopie Pawłe Brożek z dystansu, ale Kozik broni.

10. minuta - piłka w bramce Wisły! Jednak sędzia bramki nie uznaje - Pawełek został popchnięty przez Dziedzica w polu bramkowym.

14. minuta - gospodarze przed szansą. Cleber strzela z 15 metrów, ale ponad poprzeczką. Szybka odpowiedż GKS - głową strzela Costly, ale Pawełek broni.

26. minuta i 1:0 dla Wisły! Peter Singlar podaje do Pawła Brożka, który posyła piłkę do bramki.

Niecałe dziesięć minut później mogło być już 2:0. Znów strzela Brożek, ale świetnie interweniuje Kozik i tylko dzięki niemu GKS nie traci kolejnego gola.

36. minuta - kolejna świetna sytuacja dla Wisły, ale w sytuacji sam na sam z brakarzem GKS w bramkę nie trafia Brożek. Trzy minuty później golkiper gospodarzy musiał się nieźle namęczyć, aby obronić strzał Dziedzica.

Tuż przed przerwą Boguski pada na murawę w polu karnym GKS, ale sędzie nie gwiżdże.

II połowa:

Początek drugiej części i... gol samobójczy Bełchatowa! Paweł Brożek dośrodkowuje w pole bramkowe, a piłkę do własnej bramki wbija Dariusz Pietrasiak. Szał radości kibiców Wisły, którzy krzyczą z trybun "Dziękujemy".

49. minuta - bramkarz Wisły nieczysto atakuje Costly'ego w polu karnym, ale sędzie nie dyktuje rzutu karnego dla GKS.

61. minuta - rzut wolny dla GKS z linii pola karnego Wisły. Strzela Jarzębowski, ale dobrze broni Pawełek. Pięć minut później kolejna groźna akcja GKS. Costly strzela głową po podaniu Jarzębowskiego, ale trafia w słupek. Później jeszcze okazuje się, że był na spalonym.

Niesamowita sytuacja! 69. minuta i gol samobójczy! Znowu! Ale tym razem piłkę do łasnej bramki posyła Cleber!

79. minuta - Singlar strzela z 25 metrów, ale piłka minimalnie mija słupek bramki gości.

86. minuta - niewiele brakowało, a byłoby 3:1. Nie broniony przez nikogo Patryk Małecki uderza, ale piłka mija bramkę.

Ruch Chorzów - Polonia Bytom 2:1 (1:1)
Bramka: J. Zabłocki (13'), M. Sobczak (32', 80')
Żółte kartki: Adrian Klepczyński, Hubert Jaromin.

Ruch Chorzów: Krzysztof Pilarz - Krzysztof Nykiel, Grzegorz Baran, Rafał Grodzicki, Tomasz Brzyski - Marcin Zając, Gabor Straka, Maciej Scherfchen, Michał Pulkowski (64. Wojciech Grzyb), Marcin Nowacki (64. Pavol Balaz) - Marcin Sobczak (89. Ireneusz Adamski).

Polonia Bytom: Michał Peskovic - Adrian Klepczyński, Tomasz Owczarek, Jakub Dziółka, Walerij Sokolenko (61. Janusz Wolański) - Hubert Jaromin (79. Hubert Robaszek), Marek Bazik, Mariusz Przybylski, Marcin Komorowski - Grzegorz Podstawek, Jakub Zabłocki (28. Michał Zieliński).