Organizator rozgrywek Fortuna 1 Ligi postanowił, że w związku z przekazaną przez ŁKS Łódź informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia zawodników wirusem SARS-CoV-2, zaplanowany pierwotnie na piątek mecz 17. kolejki Fortuna 1. Ligi między drużynami ŁKS Łódź – GKS Tychy, został przełożony na termin późniejszy – przekazał gospodarz.

Reklama

Nie podano, ile kolejnych przypadków zakażeń wykryto podczas testów. Jednak już w ostatnim ligowym spotkaniu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza łodzianie wystąpili w bardzo osłabionym składzie, bez sześciu chorych na Covid-19 zawodników. Dodatkowo w piątek nie mogłoby wystąpić trzech piłkarzy ukaranych kartkami w Niecieczy, w związku z czym szkoleniowiec ŁKS miałby duży problem z zebraniem wymaganej liczby 13 graczy.

Dla ŁKS i GKS to miał być ostatni ligowy mecz w tym roku. Jego nowego terminu nie wyznaczono, ale prawdopodobnie oba zespoły zmierzą się wiosną przyszłego roku.

Spadkowicz z ekstraklasy zajmuje drugie miejsce w tabeli 1. ligi - sześć punktów za Termalicą, ale trzeci Górnik Łęczna ma już tylko punkt mniej. GKS Tychy jest piąty.

Odwołany mecz Widzewa w Opolu z Odrą

Z uwagi na liczne przypadki zakażenia koronawirusem zdiagnozowane w ostatnim czasie w drużynie Widzewa, łódzki klub nie zagra w 17. kolejce 1. ligi z Odrą Opole. Mecz był zaplanowany na niedzielę w Opolu.

Z tego samego powodu odwołano też zaplanowany na miniony poniedziałek mecz Widzewa z Koroną Kielce.

Jak zapewnił klubowy lekarz łódzkich piłkarzy Radosław Grabowski, wszyscy zawodnicy, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem, przechodzą je skąpo objawowo. Dodał, że powrót do rozgrywania meczów w rozumieniu PZPN jest możliwy po 14 dniach od wykrycia zakażenia i po otrzymaniu ujemnego wyniku testu.