Lewandowski w niedzielnym meczu kwalifikacji MŚ z Andorą (3:0) w Warszawie zdobył dwie bramki, ale opuścił boisko w 63. minucie. Jak się okazało, doznał urazu kolana.

Reklama

To jest oczywiście wielka strata, ale jako trener muszę szukać innego wyjścia. Mamy różne rozwiązania, jutro będziemy chcieli je pokazać. Jestem optymistą i wierzę, że sobie z tymi poradzimy. To też sygnał dla innych piłkarzy, aby pokazali swoją siłę, mentalność - powiedział Sousa podczas konferencji prasowej na Wembley.

Szczęsny ponownie w bramce

Selekcjoner potwierdził też, że ponownie w wyjściowym składzie wyjdzie bramkarz Wojciech Szczęsny.

Od początku powtarzałem, że według mnie bramkarz potrzebuje stabilizacji, podobnie jak cała drużyna. Dlatego od razu wybraliśmy Wojtka na tę pozycję. Wiemy jednak, że futbol jest dynamiczny, zdarzają się kontuzje i kartki, więc wszyscy muszą być gotowi. Zwłaszcza Łukasz Fabiański, który może utrzymać taki sam poziom jak Szczęsny. Jako trener jestem naprawdę szczęśliwy, że mam takich ludzi na pozycji bramkarza. Nie mówię tylko o ich umiejętnościach piłkarskich - przyznał Sousa.

Sousa o meczach z Anglią

Mecze z Anglią to ważna część historii polskiego futbolu. Sousa, szanując to, przyznał jednocześnie, że woli skupić się na sprawach obecnych.

Zawsze patrzę na teraźniejszość. Oczywiście historia jest ważna, musimy ją znać, pamiętać o kwestiach kulturowych, czasem wykorzystując tę historię jako motywację. Myślę jednak, że mam teraz inne sposoby na zmobilizowanie graczy. Jak wspomniałem, absencja Roberta może być motywacją dla zawodników, którzy są w Anglii, żeby pokazali swoją siłę i mentalność - podkreślił.

Według mnie Anglia jest obecnie jedną z najlepszych drużyn na świecie. Gareth Southgate prowadzi kadrę od 2016 roku ze znakomitymi wynikami. Ma piłkarzy, którzy grają w najlepszej lidze świata, z dużą intensywnością, po dwa-trzy mecze w każdym tygodniu. To będzie wielkie, ekscytujące wyzwanie i duża szansa, żeby wzmocnić naszą mentalność - dodał selekcjoner biało-czerwonych.

Po dwóch kolejkach eliminacji MŚ 2022 Polska ma cztery punkty (na inaugurację zremisowała na wyjeździe 3:3 z Węgrami), natomiast Anglia - sześć (5:0 z San Marino u siebie i 2:0 z Albanią na wyjeździe).