"Uwielbiany przez kibiców City, ikona globalnego futbolu, Aguero jest jednym z najbardziej utytułowanych i szanowanych piłkarzy, jacy grali w niebieskiej koszulce" - napisano na oficjalnej stronie klubu z Manchesteru.

Reklama

Argentyńczyk już w debiucie, w którym rozegrał niewiele ponad pół godziny, zdobył dwie bramki i miał asystę. Łącznie uzyskał 257 goli w 384 występach i jest pod tym względem rekordzistą klubu.

Z "The Citizens" wywalczył czterokrotnie mistrzostwo Anglii, jeden Puchar Anglii, pięć Pucharów Ligi i trzy Tarcze Wspólnoty (angielski odpowiednik Superpucharu).

Prezes Manchesteru City Khaldoon Al Mubarak zapowiedział, że klub zlecił już wykonanie jego pomnika, który stanie obok podobizn Hiszpana Davida Silvy i Belga Vincenta Kompany'ego, również byłych piłkarzy "The Citizens".

Nie da się przecenić roli, jaką Sergio odegrał w naszym klubie przez ostatnie 10 lat. (...) To jeszcze nie jest moment na słowa pożegnalne i przemowy. Jest jeszcze wiele do osiągnięcia w okresie, w którym Sergio nadal tu będzie, i liczymy na jego pomoc przy tych wyzwaniach - powiedział Al Mubarak.

Specjalna ceremonia honorująca zasługi Argentyńczyka planowana jest na drugą połowę maja, kiedy Manchester City rozegra ostatni mecz u siebie o stawkę w tym sezonie - z Evertonem w Premier League.