Reprezentant Polski wszedł w 73. minucie wygranego 3:0 spotkania z Energie. Doliczając czwartkowy mecz Pucharu UEFA z Heerenveen, gdzie Krzynówek przebywał na boisku 90 minut, nasz zawodnik zagrał w zespole Wilków w ciągu trzech dni więcej minut, niż we wszystkich poprzednich meczach razem wziętych.

Jakub Błaszczykowski w Borussii Dortmund zagrał jedynie w pierwszej połowie przegranego 1:2 spotkania z Hamburgerem SV. Potem Kuba musiał opuścić boisko, ponieważ znowu miał problemy z nosem. 45 minut na boisku w Hamburgu były w wykonaniu Błaszczykowskiego słabiutkie i najlepszy w tym sezonie gracz BVB dostał w "Kickerze" notę 5, oznaczającą tragiczny występ.

Kolejnym naszym graczem, dla którego 12. kolejka Bundesligi okazała się wielkim rozczarowaniem jest Artur Wichniarek. Napastnik Arminii mówił w tygodniu, że nie wyobraża sobie braku wygranej w meczu z Borussią Mönchengladbach - bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Tymczasem Arminia przegrała 0:2, mimo że była lepszym zespołem. Co z tego jeśli gospodarze, w tym i "Król Artur" nie potrafili wykorzystać nawet najlepszych sytuacji.