Po raz kolejny zawodnicy polskiej kadry szykują dedykowaną pomoc dla potrzebujących w ramach Szlachetnej Paczki.

Reklama

To dla nas ważna, coroczna tradycja - przyznał kapitan biało-czerwonych Robert Lewandowski.

W tym roku do piłkarzy dołączyły również piłkarki.

Od teraz nie łączy nas tylko piłka, ale również pomaganie - wspomniała bramkarka Katarzyna Kiedrzynek.

Reklama

Pomogą pani Marii

Polscy zawodnicy i zawodniczki stworzyli jedną drużynę, która pomaga rodzinie pani Marii, samotnie wychowującej trójkę dzieci: 17-letnią Magdalenę i dziewięciolatków Olgę i Olafa.

Rodziny, którym pomaga Szlachetna Paczka, często są osamotnione i nie mają wsparcia. Ich sytuacja jest trudna, potrzebują kogoś, kto się nimi zainteresuje. Pomoże im nie tylko materialnie, ale również doda otuchy i nadziei. Takim wsparciem chcemy być dla pani Marii i jej dzieci - powiedział kolejny z reprezentacyjnych piłkarzy Grzegorz Krychowiak.

Z kolei Ewa Pajor nawiązała do roli "12. zawodnika w pomaganiu potrzebującym", którym zwykle dla piłkarzy i piłkarek są kibice.

W paczce znajdą się najważniejsze rzeczy, których potrzebuje rodzina. To oczywiście żywność, a także węgiel, aby ocieplić dom w zimę i ciepłe kurtki oraz nowe sprzęty, takie jak lodówka i pralka - przekazała Pajor.

Szlachetna Paczka to program społeczny, który działa od 2001 roku. Opiera się na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. Weekend Cudów w tym roku odbędzie się 11-12 grudnia.