Nasi reprezentanci do awansu potrzebują zwycięstwa w meczu z liderem grupy - Rosją, oraz korzystnego rozstrzygnięcia w pojedynku Chorwatów ze Słowacją.

Polacy zaczęli udział w turnieju od porażki z Chorwatami 1:3. We wcześniejszym wtorkowym spotkaniu tej grupy Rosja wygrała z Chorwacją 4:0 (3:0).

Do przerwy 1:0

Biało-czerwoni od początku spotkania z impetem ruszyli do natarcia, ale to rywale pierwsi mogli objąć prowadzenie, gdyby Matus Sevcik wykorzystał sytuację sam na sam z Michałem Kałużą.

Bramkarza Słowaków zaskoczył w 8. z daleka minucie Tomasz Kriezel, po podaniu Michała Kubika z autu. Rywale mogli przed przerwą wyrównać, bowiem po uderzeniu Tomasa Drahovsky’ego piłka odbiła się od słupka.

Wycofanie bramkarza nie pomogło

Po zmianie stron Słowacy zaatakowali, a gola mógł zdobyć… Patryk Hoły. Pomylił się minimalnie, lobując wysuniętego golkipera przeciwnika.

W 25. minucie Sevcik „zamknął” rozegranie z autu przy dalszym słupku i doprowadził do wyrównania. Kolejną akcję ofensywną skutecznie zakończył gwiazdor reprezentacji Słowacji Drahovsky. Uciekł lewą stroną boiska, nie dał się zablokować i płaskim strzałem pokonał Michała Kałużę.

Polacy zerwali się do natarcia, z dystansu strzelali Sebastian Leszczak, Mikołaj Zastawnik i Michał Marek. Za każdym razem bramkarz Marek Karpiak radził sobie bezbłędnie. Skapitulował po akcji Sebastiana Wojciechowskiego z Hołym.

Trenerowi biało-czerwonych Błażejowi Korczyńskiemu zależało na komplecie punktów, dlatego wprowadził w końcówce „lotnego” bramkarza, co jednak nie zmieniło wyniku.

Nadal bez zwycięstwa na ME

Do ćwierćfinałów awansują po dwa zespoły z każdej grupy.

ME w futsalu odbyły się dotychczas 11-krotnie. Zwyciężali Hiszpanie (1996, 2001, 2005, 2007, 2010, 2012, 2016), Włosi (2003, 2014), Rosjanie (1999) i Portugalczycy (2018).

Biało-czerwoni występują w finałach po raz trzeci w historii i drugi z rzędu. Nigdy jeszcze nie wygrali w nich meczu.

Polska - Słowacja 2:2
Bramki: 1:0 Tomasz Kriezel (7), 1:1 Matus Sevcik (25), 1:2 Tomas Drahovsky (28), 2:2 Patryk Hoły (33)
Polska: Michał Kałuża – Michał Kubik, Patryk Hoły, Dominik Solecki, Michał Marek – Tomasz Lutecki, Mikołaj Zastawnik, Tomasz Kriezel, Dominik Śmiałkowski oraz Sebastian Leszczak, Sebastian Grubalski, Sebastian Wojciechowski, Mateusz Madziąg.