Kanał telewizji SVT ocenił: w meczu, w którym liczyło się tylko zwycięstwo przegraliśmy 0:2. Skalę tej porażki ilustrowały twarze naszych piłkarze, którzy schodzili z boiska rozumiejąc, że marzenia o mistrzostwach świata się właśnie skończyły.

Ibrahimovic nie pomógł

Dziennik "Aftonbladet" stwierdził, że dwa fatalne w skutkach błędy doprowadziły Szwecję do tak bolesnej przegranej.

Najpierw niepotrzebny faul na Grzegorzu Krychowiaku dał Polsce rzut karny, który bezbłędnie wykorzystał Robert Lewandowski, a później błąd Marcusa Danielssona, dzięki któremu Piotr Zieliński wyszedł na czystą pozycję i perfekcyjnie ją wykorzystał. Wtedy już było po meczu i nie pomógł nawet Zlatan Ibrahimovic, który wszedł na bosko na 10 minut gry, być może w ostatnim swoim meczu w reprezentacji - napisała gazeta.

Napastnik AC Milan powiedział przed kamerą transmitującego mecz kanału C More: jesteśmy załamani, potwornie smutni i wszystkim nam jest ogromnie przykro.

Po drugim gole ze Szwedów zeszło powietrze

"Expressen" skomentował, że podczas gdy Polacy szaleli z radości na Stadionie Śląskim, w Szwecji zapadła czarna noc.

W Chorzowie najpierw padał deszcz, później wystąpiły kłopoty z oświetleniem, lecz Szwecja grała jeszcze całkiem dobrze. Jednak najpierw karny, a później fatalny błąd sprawiły, że odpadliśmy z wielkiej gry. By wygrać mecz nie wystarczy ambitna i dobra gra, potrzebne są bramki. Taka już jest ta gra - dodał dziennik.

"Dagens Nyheter" zauważył, że kiedy na stadionie zaczęło gasnąć światło, to razem z nim zaczęły maleć szanse Szwecji.

Pierwsza połowa była w miarę dobra i dawała nadzieję na zwycięstwo, lecz nieoczekiwany rzut karny był wstrząsem, a druga bramka już spuściła powietrze z drużyny - napisał "Goeteborgs-Posten".