Pożegnam się z reprezentacją na Wembley, gdzie doświadczyłem szczytu mojej kariery, wygrywając Euro - powiedział 37-letni Chiellini po poniedziałkowym meczu Serie A wygranym przez jego Juventus Turyn z Sassuolo 2:1.

Reklama

Z 116 występami w reprezentacji Chiellini zajmuje piąte miejsce we włoskim futbolu. Tyle samo ma Andrea Pirlo, a przed nimi są tylko Daniele De Rossi, Paolo Maldini, Fabio Cannavaro i Gianluigi Buffon.

Doświadczony obrońca nie zdecydował jeszcze, czy będzie kontynuował karierę klubową.

Mój romans z Juventusem się nie kończy, nigdy się nie skończy - zapewnił. Oczywiście do końca sezonu muszę podjąć decyzję, ale najpierw zajmijmy czwarte miejsce (w Serie A - przyp. red.) i zdobądźmy Puchar Włoch, a potem usiądziemy z moimi dwiema rodzinami - tą w domu i tą w klubie - aby postanowić, co jest najlepsze dla wszystkich - dodał.

Reklama

Na cztery kolejki przed końcem sezonu Juventus, którego bramki broni Wojciech Szczęsny, zajmuje czwarte, gwarantujące udział w Lidze Mistrzów miejsce w Serie A, z ośmioma punktami przewagi nad piątą Romą. W finale Pucharu Włoch zmierzy się 11 maja z Interem Mediolan.