74-letni Smuda pracę w Wieczystej rozpoczął 1 lipca ubiegłego roku. Pod jego kierunkiem drużyna awansowała do III ligi (grupa IV). Start do nowego sezonu nie był jednak na miarę oczekiwań właściciela klubu, który zaangażował grupę znanych piłkarzy, mających – tak jak Sławomir Peszko i Radosław Michalski – reprezentacyjną przeszłość.

Reklama

Wieczysta w pierwszych pięciu meczach wywalczyła osiem punktów, przegrywając m.in. z Orlętami Radzyń Podlaski i zajmuje 7. miejsce w tabeli. W sobotę krakowianie zremisowali u siebie 1:1 ze Stalą Stalowa Wola.

Smuda to jeden z najbardziej utytułowanych polskich szkoleniowców. Prowadził m.in. czołowe kluby: Widzew Łódź, Wisłę Kraków, Legię Warszawa i Lecha Poznań. W swoim dorobku ma trzy tytuły mistrza Polski (Widzew i Wisła) oraz Puchar Polski (Lech). Z Widzewem awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W latach 2009-12 był selekcjonerem pierwszej reprezentacji.

Kandydatem na nowego trenera Wieczystej jest Maciej Musiał. Syn byłego reprezentanta Polski – Adama Musiała, jest obecnie szkoleniowcem II-ligowej Garbarni Kraków.

Reklama