Największy w Polsce stadion został zamknięty w listopadzie po wykryciu podczas standardowego, corocznego przeglądu technicznego wady jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej. W połowie grudnia poinformowano o wznowieniu działalności przez PGE Narodowy, ponownie otwarto bramy obiektu. Niedostępne dla gości pozostały jednak trybuny i płyta stadionu.

Reklama

W związku z tym rozważano przeniesienie spotkania z Albanią na inną arenę, a ostateczną decyzję w tej sprawie kilkukrotnie odwlekano. We wtorek PAP informowała, że "prawie na pewno" mecz zostanie jednak rozegrany na stołecznym stadionie.

Czwartkowy komunikat PL.2012+ zdaje się potwierdzać ten scenariusz.

"Operator PGE Narodowego w Warszawie informuje, że wyniki specjalistycznych badań, przeprowadzonych w ciągu ostatnich tygodni, pozwalają na organizację meczu Polska – Albania, zaplanowanego na 27 marca 2023 roku na PGE Narodowym, a także innych wydarzeń całostadionowych. W ocenie ekspertów stadion jest miejscem bezpiecznym, a organizacja wydarzeń zaplanowanych na 2023 rok nie jest zagrożona. Szczegóły wyników badań oraz rekomendacji zostaną przedstawione przez zespół ekspercki podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w poniedziałek, 27 lutego 2023 na PGE Narodowym" - napisano.

Jak podkreślono, od początku priorytetem było bezpieczeństwo wszystkich osób odwiedzających stadion, dlatego czekano na rekomendacje pracujących ze spółką od miesięcy ekspertów.

"Jednocześnie pragniemy poinformować, że operator PGE Narodowego w Warszawie przygotowuje się obecnie do organizacji meczu Polska-Albania, zaplanowanego na 27 marca 2023 roku. Pozostajemy w stałym kontakcie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i wspólnie z naszym partnerem podejmujemy kroki, których celem jest dopełnienie wszelkich formalności wymaganych przez UEFA do organizacji tego spotkania" - zaznaczono.

Spotkanie z Albanią będzie drugim meczem reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2024. Trzy dni wcześniej biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Czechami.