Ligowa seria ŁKS bez porażki wynosi już 13 meczów.

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala, choć jeszcze bez pozyskanego niedawno z Miedzi Legnica Macieja Śliwy, prowadzili do przerwy z Chrobrym już 3:0 po golach Kamila Dankowskiego, Hiszpana Pirulo i Bartosza Szeligi.

Głogowski zespół na początku drugiej połowy podjął rywalizację. Między 51. i 55. minutą dwie bramki z rzutów karnych zdobył Kamil Wojtyra, ale później znów popis skuteczności dali gospodarze. Swojego kolejnego gola strzelił Pirulo, a w ostatnich sekundach wynik ustalił Piotr Janczukowicz.

Łodzianie pewnie zmierzają do ekstraklasy. Mają 44 punkty i już o sześć wyprzedzają wicelidera Ruch Chorzów, który w niedzielne południe podejmie Stal Rzeszów. Spotkanie odbędzie się w Gliwicach, gdzie "Niebiescy" występują tymczasowo w roli gospodarzy.

Chrobry z 34 punktami spadł na czwarte miejsce, wyprzedzony przez Puszczę Niepołomice (również 34), która... zagra w niedzielę. Czeka ją wyjazdowy mecz - niemal na drugim końcu Polski - z Chojniczanką Chojnice.

Jednym z wydarzeń 21. kolejki była inauguracja nowego stadionu w Sosnowcu, wchodzącego w skład ArcelorMittal Park. Spotkanie obejrzał komplet publiczności, czyli 11,6 tys. widzów, a Zagłębie pokonało GKS Katowice 2:1.

Gospodarze prowadzili po golach Meika Karwota i Adriana Trocia.

Dopiero w doliczonym czasie Arkadiusz Jędrych po strzale z rzutu karnego zmniejszył rozmiary porażki katowiczan. W tabeli Zagłębie jest 11. z 25 pkt, a GKS plasuje się tuż przed nim z takim samym dorobkiem.

W piątek trzecie z rzędu zwycięstwo w tym roku odniosła Wisła Kraków, która pokonała u siebie Odrę Opole 2:1, choć do przerwy przegrywała. W tabeli awansowała na szóste miejsce z dorobkiem 33 punktów.

Bezpośrednią promocję do ekstraklasy uzyskają dwie najlepsze drużyny, o trzecią przepustkę powalczą ekipy z miejsc 3-6 (w dwustopniowych barażach). Do 2. ligi spadną trzy zespoły.