Dziennik.pl logo

Licznik zatrzymał się na 109. Jakub Błaszczykowski nie wyprzedzi Roberta Lewandowskiego

17 czerwca 2023, 07:32
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Wielokrotny reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski (C) i prezes PZPN Cezary Kulesza (P) podczas towarzyskiego meczu z Niemcami, 16 bm. w Warszawie. Mecz ten jest 109-tym występem Błaszczykowskiego w reprezentacji i jednocześnie oficjalnym pożegnaniem piłkarza z kadrą narodową
Wielokrotny reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski (C) i prezes PZPN Cezary Kulesza (P) podczas towarzyskiego meczu z Niemcami, 16 bm. w Warszawie. Mecz ten jest 109-tym występem Błaszczykowskiego w reprezentacji i jednocześnie oficjalnym pożegnaniem piłkarza z kadrą narodową/PAP
Robert Lewandowski w piątkowym meczu towarzyskim z Niemcami (1:0) w Warszawie po raz 141. wystąpił w reprezentacji Polski i jest liderem rankingu wszech czasów. Bohaterem wieczoru był jednak Jakub Błaszczykowski, który krótkim, 109. występem w drużynie narodowej oficjalnie się z nią pożegnał po 17 latach od debiutu.

Występ numer 81. zaliczył Piotr Zieliński i tym samym wyprzedził Zbigniewa Bońka. Spotkanie numer 73 zaliczył bramkarz Wojciech Szczęsny.

Blisko granicy 70. występów jest Arkadiusz Milik. W piątek trykot z orłem na piersi założył po raz 68.

 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraGKS Katowice odrobił straty i awansował do 3. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj