Polska - Portugalia 0:2 (0:1).

Bramki: Gabriel Bras (4-głową), Hugo Felix (60).

Skład Polski:Oliwier Zych - Dawid Bugaj (69. Dominik Biniek), Wiktor Matyjewicz, Miłosz Matysik, Igor Drapiński (80. Wiktor Smoliński), Jakub Lewicki (69. Miłosz Brzozowski) - Mateusz Kowalczyk (59. Igor Strzałek), Antoni Kozubal (59. Iwo Kaczmarski), Kacper Urbański - Jordan Majchrzak, Tomasz Pieńko.

Nieudana inauguracja zespołu Marcina Brosza

Zespół trenera Marcina Brosza nieudanie zainaugurował udział w turnieju. Portugalczycy przez większą część meczu dominowali na boisku i już w czwartej minucie objęli prowadzenie - Gabriel Bras po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową pokonał polskiego bramkarza.

Na 2:0 w 60. minucie strzałem z ostrego kąta podwyższył Hugo Felix, wykorzystując błąd polskich obrońców. Biało-czerwoni najlepszą sytuację mieli w 80. minucie, po mocnym strzale z dystansu Tomasza Pieńki. Mecz odbył się na Tony Bezzina Stadium w Paoli.

W turnieju bierze udział osiem drużyn, podzielonych na dwie grupy. W drugiej rywalizują Hiszpania, Islandia, Grecja i Norwegia.

Drugi mecz Polacy rozegrają 6 lipca o 21.15 na Centenary Stadium w Ta’Qali z Maltą, a trzeci z Włochami 9 lipca - na Stadionie Narodowym Ta’Qali.

Po dwa najlepsze zespoły z obu grup awansują do półfinałów, które odbędą się 13 lipca. Finał zostanie rozegrany 16 lipca na Stadionie Narodowym w Ta'Qali.