Włochy - Polska 1:1 (1:1).

Bramki: dla Włoch - Luis Hasa (34); dla Polski - Igor Strzałek (8).

Skład Polski: Oliwier Zych - Dawid Bugaj (82. Iwo Kaczmarski), Wiktor Smoliński, Miłosz Matysik, Igor Drapiński, Jakub Lewicki (55. Miłosz Brzozowski) - Mateusz Kowalczyk (46. Kacper Urbański), Antoni Kozubal, Igor Strzałek (70. Mateusz Kowalski) - Junior Nsangou (46. Tomasz Pieńko), Jordan Majchrzak.

Porażka biało-czerwonych w pierwszym spotkaniu

Biało-czerwoni w pierwszym spotkaniu grupy A ponieśli porażkę z Portugalią 0:2, a później w takich samych rozmiarach pokonali Maltę. W niedzielę zmierzyli się w bezpośrednim starciu o awans do półfinału z Italią, przy czym remis premiował drużynę z południa kontynentu.

W ósmej minucie prowadzenie podopiecznym Marcina Brosza dał Igor Strzałek, strzelec jednego z goli w meczu z reprezentacją gospodarzy. Tym razem jego uderzenie nie było szczególnie groźne, ale nie popisał się bramkarz Davide Mastrantonio - piłka przetoczyła się po jego rękawicach i wpadła do siatki.

Luis Hasa doprowadził do wyrównania

Do wyrównania po kontrataku doprowadził w 34. minucie Luis Hasa. Oba zespoły zakończyły fazę grupową z czterema punktami, ale Italia ma bilans goli 6-6, a biało-czerwoni 3-3.

W czwartkowym półfinale Włochy zmierzą się ze zwycięzcą grupy B, którym będzie Hiszpania lub Norwegia. Te zespoły zagrają w bezpośrednim meczu w poniedziałek. Drugą parę stworzą Portugalia, która w niedzielę pokonała Maltę 2:1, i Norwegia lub Islandia.

Finał zostanie rozegrany 16 lipca na Stadionie Narodowym w Ta'Qali.