Jeśli chodzi o wyciągnięcie z drużyny narodowej tego, co najlepsze, a także zarządzenie piłkarzami i zawodowe nawyki, Klinsmann nie spełnił naszych oczekiwań. Uznaliśmy, że jest mało prawdopodobne, aby poprawił się jako selekcjoner - przekazał mediom prezes koreańskiej federacji (KFA) Chung Mong-gyu.

Reklama

W Korei Płd. z dużym rozczarowaniem przyjęto odpadnięcie zespołu w półfinale Pucharu Azji po porażce z niżej notowaną Jordanią 0:2. Klinsmannowi zarzuca się m.in. złe przygotowanie taktyczne zespołu oraz nieumiejętność stworzenia właściwej atmosfery w kadrze, co doprowadziło do podziału na "starych" i "młodych", czego efektem miała być bójka z udziałem kapitana i gwiazdy drużyny Heung-min Sona z Tottenhamu Hotspur i Kang-in Lee z Paris Saint-Germain.

Klinsmann, były znakomity napastnik, a później selekcjoner m.in. reprezentacji Niemiec, prowadzi Koreańczyków od początku 2023 roku. Po mundialu w Katarze, w którym drużyna odpadła w 1/8 finału (1:4 z Brazylią), Niemiec zastąpił Portugalczyka Paulo Bento.

Reklama