Liczę na to, że Real Madryt zwolni Kyliana Mbappe na igrzyska olimpijskie - oświadczył Emmanuel Macron na platformie X podczas odpowiadania na pytania internautów z Europy.

Reklama

Igrzyska poza kalendarzem FIFA

Obawy prezydenta związane są z tym, że igrzyska nie są częścią kalendarza międzynarodowego określonego przez FIFA, w związku z czym kluby nie mają obowiązku zwalniania swoich zawodników do ekip narodowych.

Reklama

Ostatni mecz Mbappe w barwach PSG

W piątek Kylian Mbappe oświadczył w mediach społecznościowych: "To mój ostatni rok w Paris Saint-Germain, w niedzielę rozegram swój ostatni mecz na Parc des Princes".

Już wcześniej media donosiły o odejściu francuskiego piłkarza do Realu Madryt. Na razie piłkarz jednak nie potwierdził oficjalnie, gdzie będzie grał w przyszłym sezonie, choć o kulisach jego negocjacji z Realem hiszpańskie media pisały już w lutym.

Kim jest Kylian Mbappe?

Kylian Mbappe to wybitny francuski piłkarz kameruńsko-algierskiego pochodzenia, występujący na pozycji napastnika. 25-letni obecnie Mbappe do PSG trafił z Monaco w 2017 roku. Ze stołeczną drużyną sześć razy zdobył mistrzostwo kraju i trzykrotnie Puchar Francji. Z reprezentacją Francji w 2018 roku wywalczył mistrzostwo świata, a cztery lata później wicemistrzostwo.

Mbappe po siedmiu latach spędzonych w PSG oficjalnie poinformował w mediach społecznościowych o swoim odejściu z klubu. W ubiegłym tygodniu powiedział, że obecnie "nie myśli zbyt wiele" o igrzyskach olimpijskich w Paryżu. To wzbudziło obawy, że może go zabraknąć w reprezentacji kraju.